Šilumos siurbliai

Ateities technologijos dabar. Ekonomiškas ir ekologiškas pasirinkimas tapo realus ir daugiabučių gyventojams !

Akivaizdu yra tai, kad žemės šilumos siurblyje gaminant šilumą nevyksta jokie degimo procesai. Jis paprasčiausiai paima šilumą, esančią ore, grunte ar vandens telkinyje ir perneša ją į Jūsų namus. Tai mažina CO emisiją. Antra, lygindami su kitomis šildymo sistemomis, naudojamas elektros energijos kiekis yra sąlyginai mažas. Taip yra todėl, nes elektra nėra pagrindinis energijos šaltinis, tiesiog ji reikalinga žemės šilumos siurblio darbui užtikrinti ir energijos pernešimui. Nors iš aplinkos gaunamos energijos kiekis kinta priklausomai nuo daugelio aplinkybių, tačiau šis dydis svyruoja tarp 60% ir 80%.
Žalias" požiūris kažkada buvo prabanga, tačiau po truputį tai tampa būtinybe, kurios ignoruoti neįstengs nei vienas. CO emisijos mažinimas tampa teisėtu reikalavimu, o taip pat ir būtinybe aplinkos išsaugojimui. Daugiau 70% gyvenamųjų namų CO išmetimo į aplinką atvejų yra iš šildymo ir karšto vandens ruošimo sistemų. Norėdami mažinti šiuos skaičius, mes privalome pradėti aprūpinti įrankiais ‚žaliai aplinkai", naudoti daugiau technologijų, tausojančių aplinką. Tik taip mes pasieksime reikšmingo CO2 emisijos sumažinimo.
20/20/20 Europos Sąjungos direktyva privalomai nurodo visoms EU 27 šalims narėms, kad 20% sunaudojamos energijos iki 2020 turi būti pagaminta iš atsinaujinančių šaltinių. Kadangi žemės šilumos siurbliai yra priskiriami atsinaujinantiems energijos šaltiniams, jų diegimas šalims narėms padeda siekti šių ambicingų tikslų. Ir daugeliu atvejų vietinė ar regiono valdžia skiria namų šeimininkams subsidijas keisti esamas šildymo sistemas į atsinaujinančių energijos šaltinių sistemas, tokias kaip žemės šilumos siurbliai . Šiuo metu ir Lietuvoje ruošiamas atsinaujinančių energijos šaltinių įstatymas, kurio pirminėse nuostatose numatoma parama gyventojams, įsirengusiems šilumos siurblius.
Tuo tarpu tradicinių energijos rūšių kainos auga pastoviai. Todėl vis daugiau ir daugiau žmonių linkę svarstyti alternatyvas, ieškoti efektyvesnių energijos šaltinių.
Namų šeimininkai, architektai bei statytojai ieško labiausiai priimtinų būdų patalpų klimatui užtikrinti. Jau dabar vis dažniau atsisakoma skysto kuro, dujinių ir kitų iškastinio kuro katilų dėl aukštos kuro kainos ir kuro trūkumo. Ilgalaikės perspektyvos verčia tai daryti. Vyriausybių ir organizacijų reikalavimai verčia ieškoti patikimų sprendimų, pasirenkant pastatų šildymo būdus.
Sumontavę NIBE šilumos siurblį , išlaidas šildymui Jūs galite sumažinti iki 80%. Taip yra todėl, kadangi geoterminiai šilumos siurbliai naudoja žemėje, viršutiniame dirvos sluoksnyje ar vandenyje susikaupusią nemokamą energiją. NIBE šilumos siurblius patraukliais daro ir kitos priežastys:
- NIBE šilumos siurbliai yra idealiai pritaikyti grindinio ir radiatorinio šildymo sistemoms. Pakankamos grunto temperatūros dėka jie aprūpina namą šiluma ištisus metus.
- Dauguma NIBE šilumos siurbliųgali atlikti ir šaldymo funkciją.
- Įranga tarnaus ilgiau, nei bet koks kitas katilas
- Nereikalingas dujotiekis, patalpai nereikalingas dūmtakis ar vėdinimas
- NIBE šilumos siurblys užtikrina švarią, mąstančią šildymo sistemą, eliminuodamas kamino poreikį.
- Triukšmo lygis yra ypatingai žemas, o lauko kolektorius, įrengtas po žeme, aplinkos vaizdo negadins.
- Šilumos siurblįyra paprasta montuoti bei valdyti.
Antroji priežastis rinktis NIBE geoterminį šilumos siurblįyra ta, kad jo naudojimas yra nekenkiantis aplinkai. NIBE yra pasiekusi neįtikėtinų rezultatų, tenkinant energijos taupymo reikalavimus bei rūpinantis mus supančia aplinka ir tą užtikrinant ilgą laiką po įrangos sumontavimo.

dokumentika_banner